Zitto na Demokrasia

Zitto na Demokrasia

Pole kwa Ndugu zetu wa Japan

leave a comment »

Leo mchana nimepata fursa kutoa rambirambi na pole kwa ndugu zetu wa Japan kwa msiba na masaibu makubwa yaliyowapata.

Signing the Condolence Book at the Embassy of Japan

 

Nikitoa pole kwa Balozi wa Japan nchini-Balozi Hiroshi Nakagawa

A Condolence Book has been opened at the Embassy of Japan for people to go and sign

 

Written by zittokabwe

March 17, 2011 at 4:43 PM

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: