Zitto na Demokrasia

Zitto na Demokrasia

Mkutano wa Pili:Ziara ya Kumnadi mgombea wetu wa CHADEMA-Prof. Kulikoyela Kahigi -Jimbo La Bukombe

with one comment

Ziara ya Kumnadi mgombea wetu wa CHADEMA-Prof. Kulikoyela Kahigi -Jimbo La Bukombe
Mkutano wa Pili
Tarehe:12-10-2010

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Written by zittokabwe

October 13, 2010 at 7:45 AM

One Response

Subscribe to comments with RSS.

  1. kaka unatisha, huku umemaliza kila kitu. Tunasubiri kuelekea Bungeni ukiwa na Wagunge wetu wapya Mnyika, Pro.Kahigi na wengine wengi bila kusahau Arusha kwa ujumla

    Joyce Mwacha

    October 16, 2010 at 7:33 PM


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: