Zitto na Demokrasia

Zitto na Demokrasia

Uzinduzi Rasmi wa Kampeni zetu Katika Kijiji cha Mkongoro-Kigoma Kaskazini

leave a comment »

Mgeni wetu rasmi katika Uzinduzi wa Kampeni Makamu Mwenyekiti na Mbunge anayetetea Jimbo lake la Mpanda Mjini Mhe. Said Amour Arfi akitunadi Mimi na Muslim Hassanali wa Kigoma Kusini kwa Wananchi wa Kata ya Mkongoro

Nikihutubia Wananchi wa Mkongoro

Written by zittokabwe

August 29, 2010 at 6:14 AM

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: